Par MRK

Biedrība „Makšķernieku radošais klubs” (MRK)
Biedrība reģistrēta 2011. gada 12. aprīlī
Juridiskā adrese: Avotu ielā 17, Rīga, LV-1011
Reģ. Nr. 40008176495

MRK biedri
Armands Smiltenis, Arvis Ančevskis, Aivis Strads, Guntars Kļava, Antons Namajuns, Māris Zeics, Aivars Bruševics, Andris Briņecs, Einārs Priede, Mārtiņš Vanags, Guntars Netenbergs, Miks Tiļugs, Margo Linde, Ingus Salenieks, Gatis Liepiņš, Aivars Panovs, Juris Ziediņš, Vairis Viņķis, Edgars Sokolovs, Valdis Silājs, Sandis Valdbergs, Intars Silerovs, Jānis Ģēģers, Boriss Sīlis, Jānis Vītols, Kaspars Zvaigzne, Dace Grundmane, Armands Mauriņš, Jānis Pīlādzis, Juris Kroičs, Ingus Stariņš, Dana Ģēģere, Kaspars Voicehovičs, Gatis Geida, Uldis Zemlītis, Ansis Voicehovičs

MRK kontaktpersonas
Guntars Kļava (Valdes priekšsēdētājs)
Guntars Netenbergs (Valdes loceklis)
Kaspars Zvaigzne (Valdes loceklis)

Par MRK
Biedrība Makšķernieku Radošais Klubs neizveidojās vienā dienā. Pirmsākumi meklējami forumā zive.lv, kurā makšķernieki savā starpā apmainījās ar domām, viedokļiem, pieredzi un praksi. Pēc garām diskusijām forumā par copi jūrā, Guntars un Einārs sarunāja kopīgu makšķerēšanas reizi un 2008.gada 10.septembrī devās bušu medībās uz jūras krastu. Izbrauciens bija labs, jo ātri tika atrasta kopēja valoda, un uzreiz bija skaidrs, ka tam sekos vēl daudzi. Jau tuvākajās copes ekspedīcijās pa Latviju un Igauniju, pie domubiedriem Kuldīgā, Ventspilī un Alūksnē, kompānijai pievienojās Boris, Miks, Edgars, Gatis un citi, dažkārt arī Uģis, kurš vēlāk kompānijas kodolu nokristīja par MRK. Ko tas nozīmēja – prasiet kluba biedriem. Ar laiku kopējie makšķerēšanas izbraucieni palika arvien biežāki, uz arvien vairāk vietām, un domubiedru pulks no visām Latvijas malām auga plašumā. 2010.gadā aktīvākie MRK biedri, kuri sekoja ar makšķerēšanu iespaidojošiem likumiem un notikumiem, piedalījās Zemkopības ministrijas organizētajā Latvijas Makšķernieku Forumā. Diskutējot ar domubiedriem un oponentiem, MRK biedri un domubiedri nolēma, ka nepieciešams dibināt biedrību – juridisku personu, lai varētu oficiāli paust savu viedokli un sekot makšķerniekiem svarīgām lietām arī varas gaiteņos. Viens no mērķiem bija un ir – nepieļaut, ka makšķernieku vārdā tiek pieņemti lēmumi, kuri nav izdevīgi un vajadzīgi makšķerniekiem vai ir pretēji makšķernieku interesēm. Tā radās biedrība Makšķernieku Radošais Klubs, kuru dibināja 13 makšķernieki un 2011.gada 12.aprīlī MRK tika oficiāli reģistrēta. Tā kļuva par Makšķernieku Organizāciju Sadarbības Padomes vienu no dibinātājiem ar pārstāvniecību tās valdē. 2012.gada 13.martā apstiprinot pirmo biedrības gada pārskatu MRK bija apvienojušies jau 31 makšķernieks un 1 makšķerniece. MRK ir atvērts visiem makšķerēšanas mīļotājiem un mīļotājām, kas piekrīt organizācijas mērķiem un statūtiem.
Ja vēlies piedalīties, laipni lūgts!

MRK paveiktais

2014. gads
Makšķernieku radošais klubs ir kļuvis par Latvijas Makšķerēšanas Sporta Federācijas biedru. LMSF galvenais uzdevums ir koordinēt makšķerēšanas sporta veidu valstī, organizēt valsts čempionātus, kā arī rūpēties par Latvijas līdzdalību starptautiskās organizācijās un to organizētajos pasākumos un tā ir valsts atdzīta organizācija. Lai aizstāvētu biedru intereses MRK turpina sadarbību ar Zemkopības ministriju, atsevišķu jautājumu risināšanā ar Tieslietu ministriju, Rīgas un Jūrmalas pilsētu domēm. 2014.gadā valdība apstiprina izmaiņas Zvejniecības likumā, kuras tālāk paredz izmaiņas saistošajos normatīvajos aktos un Latvijas iekšējo un jūras piekrastes ūdeņu resursu ilgtspējīgas izmantošanas un pārvaldības konsultatīvās padomes izveidošanu. Ņemot vērā, ka Padomes Makšķerēšanas interešu grupa, ir paredzēta organizācijām, kuras ir saistītas ar makšķerēšanu pat attāli un nav paredzēta makšķernieku apvienošanai, lēmumu pieņemšana neatbilst sabiedrības interesēm, MRK kopsapulce vienbalsīgi nolemj nepietiekties darbam šādā grupā un neivrzīt kandidātus darbam padomē.

Notikuši 3 (trīs) Makšķernieku radošā kluba kopīgie makšķerēšanas pasākumi, kā arī vairākas ekspedīcijas pa Latviju, kuru mērķis apmainīties ar pieredzi, popularizēt makšķerēšanu un saudzīgu attieksmi pret dabu.
MRK komandas ir piedalījušās sekojošās sacensībās. Latvijas Čempionātā plēsīgo zivju ķeršanā ar mākslīgo ēsmu no krasta Willow-MRK komanda ieņēma 3.vietu. Par godu ILGKS ČAIKA 40 gadu jubilejai organizētajās sacensībās plēsīgo zivju ķeršanā ar mākslīgo ēsmu no laivām „ČAIKA kauss 2014” MRK komanda ieguva 1.vietu. Kolkas makšķernieku kluba organizētajās Jūras makšķerēšanas sacensībās MRK -2 komandai 16.vieta, MRK komandai 44.vieta.  Latvijas Republikas čempionātā jūras makšķerēšanā no MRK -3 komandai 61.vieta, MRK komanda 64.vieta. Individuāli vai citu biedrību komandu sastāvos MRK biedri startējuši LMSF organizētājā Latvijas čempionātā  makšķerēšanā ar fīderi, Latvijas kausā un citās sacensībās.
Ievērojams skaists MRK biedru brīvprātīgi ziedoja Biedrībai Sporta Makšķerēšanai, kura vāca līdzekļus, lai Latvijas izlase varētu doties uz treniņu Francijā pirms pasaules Čempionātā spiningošanā no laivām.
Informācijas apmaiņai tiek uzlabota, uzturēta un darbojas biedrības mājas lapa http://www.mrk.org.lv
MRK biedru skaits ir 37.
MRK pārskatā gadā visas aktivitātes biedri veikuši sabiedriskā kārtā, bez atlīdzības, pēc labākās sirdsapziņas.

 2013.gads
Lai sasniegtu biedrības mērķus MRK turpina sadarbību ar Zemkopības ministriju (MRK ir vairāku darba grupu dalībnieks) un Saeimas Tautsaimniecības agrārās vides un reģionālās politikas komisiju, kur izskatāmo likumu projektu ietvaros pārstāv savus biedrus makšķerēšanas jomas politikas izstrādē un realizācijā. MRK izstājās no Biedrības Makšķernieku Organizāciju Sadarbības Padomes , Reģ. Nr. 50008179671, neskatoties uz to ka ir šīs organizācijas dibinātājs.
2013.gadā notikušas divas Makšķernieku radošā kluba biedru sacensības, kā arī citi makšķerēšanas pasākumi un vairākas ekspedīcijas pa Latviju, kuru mērķis apmainīties ar pieredzi, popularizēt makšķerēšanu un saudzīgu attieksmi pret dabu. MRK komandas ir piedalījušās tīs publiskās sacensībās, tas ir divos Latvijas čempionātos un vienās labdarības sacensībās. Latvijas Republikas čempionātā jūras makšķerēšanā no krasta piedalījās 3 (trīs) MRK komandas. Ņemot vērā laika apstākļus sacensības beidzās priekšlaicīgi, no 73 komandām, augstāko vietu ieņēma MRK2 komanda 25. un 33., 54 vietu MRK un MRK3 komandas attiecīgi. Latvijas Čempionātā plēsīgo zivju ķeršanā ar mākslīgo ēsmu no krasta Willow-MRK komanda ieņēma 4.vietu. MRK komanda piedalījās labdarības sacensībās spiningošanā “COPMAŅI LABDARĪBAI 2013″, diemžēl ieskaites lomu varēja uzrādīt tikai divas komandas, MRK nebija to skaitā. Informācijas apmaiņai tiek uzturēta un darbojas biedrības mājas lapa http://www.mrk.org.lv. MRK biedru kopējais skaits ir 36.
Visas aktivitātes 2013.gadā MRK biedri veikuši sabiedriskā kārtā, pēc labākās sirdsapziņas un bez atlīdzības.

2012.gads
2012.gadā mainījās Makšķernieku radošais kluba pārstāvis Biedrībā Makšķernieku Organizāciju Sadarbības Padome, tas netraucēja sākotnēji ņemt aktīvu dalību organizācijas darbā. Bez darbības Makšķernieku Organizāciju Sadarbības Padomē, lai sasniegtu biedrības mērķus, biedrība ir uzsākusi sadarbību ar Zemkopības ministriju, Saeimas Tautsaimniecības agrārās vides un reģionālās politikas komisiju, kur sadarbības ietvaros pārstāvējusi savus biedrus makšķerēšanas jomas politikas izstrādē un realizācijā.
2012.gadā notikuši četri Makšķernieku radošā kluba kopīgie makšķerēšanas pasākumi, kā arī vairākas ekspedīcijas, kuru mērķis popularizēt makšķerēšanu, apmainīties ar pieredzi un popularizēt saudzīgu attieksmi pret dabu. 2012.gada Latvijas Republikas čempionātā jūras makšķerēšanā no krasta piedalījās trīs Makšķernieku radošā kluba komandas. Klubs ieguva čempiona titulu un turpina uzglabāt ceļojošo kausu, pārējās divas komandas ieguva 8. un 28. vietu. Sasniegumus izdevās atkārtot Kolkas Makšķernieku kluba Kausa izcīņā Jūras makšķerēšanā, kurā kluba komandas ierindojās 1.vietā, 6.vietā. bet trešā komanda dalīja 10/11.vietu. Bez šiem sasniegumiem jāatzīmē kluba biedra veiksmīgo startu Latvijas Republikas čempionātā foreļu spiningošanā un iegūto bronzas medaļu.
Informācijas apmaiņai gada sākumā tika izveidota biedrības mājas lapa, kuras reģistrēto apmeklētāju skaits pārsniedzis simtu.
Visas aktivitātes 2012.gadā MRK biedri veikuši sabiedriskā kārtā, pēc labākās sirdsapziņas un bez atlīdzības.

2011.gads
Ņemot vērā, ka Latvijas makšķernieku foruma mērķis bija stimulēt makšķerniekus apvienojošas organizācijas izveidi, MRK aktīvākie biedri un citu ieinteresēto organizāciju pārstāvji piedalījās vēlāk organizētās sanāksmēs, kuru rezultātā tika nodibināta Makšķernieku organizāciju sadarbības padome (MOSP). MRK valde nolēma, ka Mārtiņš Vanags pārstāvēs klubu jaunizveidotajā organizācijā, attiecīgi viņš tika izvirzīts un apstiprināts darbībai MOSP valdē. Izmantojot dalību MOSP, Zemkopības ministrijā tika iesniegti grozījumi Makšķerēšanas noteikumos un aizstāvēta to nepieciešamība. MRK kopā ar Latvijas mušiņmakšķerēšanas forumu „flyonly.lv”, biedrību „Mēs zivīm” iesniedza VARAM vēstuli, par Karvas HES būvniecību un Kauliņas upes plānotajiem uzpludinājumiem, ar mērķi pievērst ministra uzmanību, šādi cenšoties novērst neatgriezeniskus kaitējumus dabai. MRK izmantojot interneta vietni „Mana balss” ir uzsācis parakstu vākšana pret Licenzētās makšķerēšanas attīstību Latvijas publiskajos ūdeņos. Ir iegūta informācija no Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošajām pašvaldībām par iecerēm licenzētās makšķerēšanas organizēšanu Gaujas upē, kā arī pievērsta sabiedrības uzmanība šai iecerei. 2011.gadā ir notikuši 3 kluba kopīgie makšķerēšanas pasākumi un vairākas ekspedīcijas ar mērķi popularizēt makšķerēšanu, apmainīties ar pieredzi un popularizēt saudzīgu attieksmi pret dabu, papildus MRK biedri ir piedalījušies sižetu veidošanā makšķerēšanas TV raidījumiem. MRK komanda pirmajās Latvijā Jūras makšķerēšanas sacensībās ieguva otro vietu, bet viens no MRK biedriem bija uzvarētāju komandas dalībnieks. Gada beigās kluba vajadzībām tika uzsākta interneta portāla izveide, kuru plānots padarīt publisku 2012.gadā pirmajā pusgadā. Visas aktivitātes MRK biedri veikuši sabiedriskā kārtā, pēc labākās sirdsapziņas un bez atlīdzības.

MRK Statūti

Comments are closed.